• sns01
 • sns04
 • sns03
банер 1-2
банер
банер3

нашите проекти

Широко се користи во националната одбранбена опрема, полицијата за јавна безбедност, воздушната, поморските бродови, офшор нафта, спортската опрема, зајакнувањето на оптичките кабли, итн.

 • Што правиме

  Што правиме

  Нашите главни производи се PE UD ткаенина изработена од UHMWPE влакна.

 • Нашата сила

  Нашата сила

  Ќе стане голема домашна производствена база на ПОЛИЕТИЛЕНСКИ влакна со висока молекуларна тежина и нејзините производи низводно.

 • Контактирајте не

  Контактирајте не

  Стана меѓународно реномиран снабдувач на влакна со високи перформанси и неговите производи низводно.

Вести
 • Weft – бесплатна континуирана производна линија Карактеристики: 1, целиот систем прифаќа интелигентна PLC компјутерска програма за контрола, операцијата е многу едноставна и удобна.Во голема мера намалете ја работната сила (4-5 лица), намалете ги трошоците, подобрете ја ефикасноста на работата.Таа е една од најнапредните опрема на пазарот.2, машината е опремена со автоматско премотување, одмотување, ослободување на филм, премотување на филм, автоматска корекција, композитни суви...
 • Weft – опис на бесплатна континуирана производна линија Главно се користи за композит од ткаенина за облека, поларно руно, неткаен материјал, позадина, кожа, сунѓер, ткаена ткаенина, SPE, TPU, PU, ​​PE, EVA, PVC и други материјали.Широко се користи во облека, автомобилски ентериер, чевли и капи, багаж, декорација, домашен текстил и други индустрии.Континуирана опрема и процес за подготовка на ткаенина без ткаенини, спаѓа во областа на механички тех...
 • Кои се предностите на полиетиленските влакна со ултра висока молекуларна тежина? 1, висока специфична јачина, висок специфичен модул.Специфичната јачина е истиот дел од челична жица повеќе од десет пати, специфичен модул втор само по добрите јаглеродни влакна.2, мала густина на влакна, густината е 0,97-0,98 g/cm3, може да лебди на површината на водата.3. Ниско издолжување на фрактурата, голема работа на фрактура, силен капацитет на апсорпција, така што има извонредно влијание r...
X
За нас
за-имг

Jiangsu Liujia Technology Co., Ltd. се наоѓа во Јанченг, прекрасен крајбрежен град на Жолтото Море.Основана во 2011 година, главно произведува висока јачина иполиетиленски влакна со висок модули нејзините производи низводно.

На површина од 133333.333333квадратни метрисо вкупна инвестиција од 500 милиони јуани, компанијата ќе стане голема домашна производствена база на полиетиленски влакна со висока молекуларна тежина и нејзините производи низводно.

Гледај Повеќе