• sns01
 • sns04
 • sns03
страница_глава_бг

Апликации

 • Воздухопловна

  Воздухопловна

  Приказ на апликација Во воздухопловното инженерство, поради неговата мала тежина, висока јачина и добра отпорност на удар, композитот со влакна е погоден за структурата на врвот на крилата, структурата на вселенското летало и пловечките авиони од сите видови авиони....
  Прочитај повеќе
 • Кабли и јажиња

  Кабли и јажиња

  Приказ на апликација Јажето, сајлата, едрата и опремата за риболов направени од влакно се погодни за морски инженеринг.Тоа е првична употреба на полиетиленски влакна со ултра висока молекуларна тежина.Сега широко се користи во јаже со негативна сила, ...
  Прочитај повеќе
 • Морска индустрија

  Морска индустрија

  Приказ на апликации Во енергичниот развој на морската економија, аквакултурата во длабочините на море е огромна индустрија.Сепак, кафезот што се користеше во минатото е направен од најлон, најлон и полипропилен, така што неговата способност против онлајн игра е слаба.Со цел...
  Прочитај повеќе
 • Медицинска нега

  Медицинска нега

  Приказ на апликација UHMWPE влакната има добра биокомпатибилност со човечкото тело, така што може да се направи медицинска шиење, вештачка коска и малтер за коски за медицинска употреба....
  Прочитај повеќе
 • Воено поле

  Воено поле

  Екран на апликација Непробојната табла изработена од полиетиленски влакна со ултра молекуларна тежина може да се користи за тенкови, оклопни возила, возила отпорни на куршуми и сите борбени транспортни возила на кои им се потребни барања отпорни на куршуми, така што...
  Прочитај повеќе
 • Оптички кабел

  Оптички кабел

  Приказ на апликација
  Прочитај повеќе
 • Заштитна опрема

  Заштитна опрема

  Приказ на апликација
  Прочитај повеќе
 • Спортска опрема

  Спортска опрема

  Приказ на апликација Главниот синџир на влакна UHMWPE има добра комбинација, висока ориентација и кристалиност, мала густина, висока јачина и модул, добра цврстина и отпорност на абење, и има извонредни предности на високо влијание и висока ...
  Прочитај повеќе